بستن
FA EN

نمایشگر یک مطلب


به نام خدا

برنامه هفته جهانی کارآفرینی با عنوان «جشنواره فرهنگی- ورزشی مهارت‌های کسب و کار دانشجویی و کارآفرینی اجتماعی» و با همکاری امور فرهنگی دانشکده تربیت بدنی، انجن علمی مدیریت ورزشی، قطب علمی ورزش و تندرستی کشور  و معاونت پژوهش و فناوری دانشکده در  روز 28 آبان 98 در دانشکده تربیت بدنی برگزار شد.

این مراسم در سه بخش نمایشگاه مهارت و نوآوری، کارگاه آموزشی، کافه کارآفرینی با مدیریت و برنامه ریزی دکتر نوشین بنار  برگزار شد. در بخش اول مراسم که از 8 صبح آغاز شد و تا عصر ادامه داشت، نمایشگاه مهارت و نوآوری دانشجویان با هدف تشکیل کارگروه های مهارتی و هدایت آنها و ایجاد شبکه های شغلی - مهارتی برگزار گردید.

نمایشگاه مهارت و نوآوری با حضور 15 غرفه دانشجویی از جمله لوازم و تشکیلات ورزشی، ورزش و سرگرمی، واقعیت مجازی، آشپزی، کافی شاپ، نقاشی، صنایع دستی، موسیقی و... در محوطه دانشکده برگزار گردید. غرفه کمیته داوطلبی ورزشی با هدف ترویج کار داوطلبانه و غرفه انجمن علمی مدیریت ورزشی نیز در این نمایشگاه حضور داشتند. همچنین در راستای اشاعه فرهنگ کارآفرینی اجتماعی و خدمت رسانی به جامعه با همکاری دانشکده تربیت بدنی و «موسسه خیریه مهر خواهران بزرگ و برادران بزرگ» در این نمایشگاه 35 نفر از مددجویان این موسسه 200 محصول و دست ساخته های خود را به نمایش گذاشتند. دست ساخته های مددجویان شامل: صنایع دستی، کارهای هنری، غذاهای محلی و انواع ترشیجات در 11 غرفه عرضه شد.

در بخش دوم برنامه به منظور آشنایی دانشجویان با فضای کارآفرینی ورزشی، کارگاه ورزشی با عنوان آشنایی با اکوسیستم کارآفرینی ایران و گیلان با رویکرد ورزش از ساعت 12:30 تا 14 توسط دکتر علیرضا آکوشیده، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان گیلان و صلاح دستوم دانشجوی دکتری مدیریت ورزشی برگزار گردید.

بخش سوم برنامه با سخنرانی دکتر ارسلان دمیرچی، رئیس دانشکده تربیت بدنی از ساعت 14 آغاز شد و در ادامه از ساعت 14:30 تا 15:30 نیز کافه کارآفرینی با حضور و تجربه گویی جمعی از کارآفرینان موفق استان برگزار گردید.

در بخش پایانی برنامه، دکتر مهرناز مظفری، موسس و مدیر مجموعه «خیریه مهر خواهران بزرگ و برادران بزرگ» به عنوان یکی از کارآفرینان برتر استان در حوزه کارآفرینی اجتماعی ضمن معرفی فعالیت های موسسه به سخنرانی دراین حوزه پرداختند.

در مراسم اختتامیه موسیقی زنده، تئاتر و نمایش ورزشی توسط دانشجویان اجرا شد که با استقبال حاضرین همراه بود. در پایان برنامه جهت تقدیر از زحمات مهمانان و دانشجویان فعال دراین حوزه با اهدای تندیس و جوایز تقدیر بعمل آمد.

 

گزارش جشنواره فرهنگی-ورزشی مهارت های کسب و کار دانشجویی و کارآفرینی اجتماعی